Voorlezen aan ouderen bij 'Verhalen aan de Leestafel'

Contactpersoon
Scan me of ga naar www.vcutrecht.nl/o/BibliotheekUtrecht/activiteiten/Voorlezen-aan-ouderen-bij-Verhalen-aan-de-Leestafel/95802 om je aan te melden
Samenvatting
Door levensverhalen voor te lezen komen eigen levensverhalen ter sprake. Je leest ouderen voor en gaat in gesprek in een kleine groep. Loc: Bieb KanaleneilandUitgebreide omschrijving
Omgeving
De Bibliotheek Utrecht is er voor iedereen. Je kunt je hele leven lang bij ons terecht voor je persoonlijke ontwikkeling. Je kunt bij ons lezen, leren en je informeren. Wij stimuleren je om kennis te maken met literatuur, cultuur en de maatschappij. Utrecht is een stad vol diversiteit, cultuur, verhalen en wetenschap. De Bibliotheek organiseert activiteiten die variëren van lezingen, debatten en cursussen voor volwassenen tot voorstellingen, speurtochten en workshops voor kinderen.
Het doel van Verhalen aan de Leestafel
De Bibliotheek is er voor alle Utrechters. We proberen mensen samen te brengen zodat we van elkaar kunnen leren. Verhalen aan de Leestafel is erop gericht om ouderen levensverhalen voor te lezen die ze kunnen herkennen, waardoor ze deze op een positieve wijze kunnen (her)beleven en ze makkelijker met andere ouderen in contact kunnen komen. Door samen te praten en de beleven ontstaan mooie en duurzame contacten met mensen uit dezelfde wijk.
Vrijwilligers lezen voor
Vrijwilligers gebruiken onder andere het boek met levensverhalen "In mijn koffer op zolder", verzameld en geschreven door José Franssen. Je leest voor aan een klein groepje ouderen en helpt ze een gesprek te voeren naar aanleiding van het verhaal. Je bent sociaal, kan goed en duidelijk vertellen en geniet van het luisteren naar verhalen van anderen.
Wie ben jij?
- Je bent sociaal, open en voelt je op je gemak in een groepje ouderen.
- Je bent minimaal 18 jaar.
- Je spreekt goed Nederlands.
- Je hebt een brede interesse in de verhalen van anderen.
- Je affiniteit met ouderen en bent geduldig.
Tijdsinvestering en beschikbaarheid.
- Verhalen aan de Leestafel is om de week op donderdag van 14.00-15.30 uur in Kanaleneiland.
- Jij bent minimaal eens per maand beschikbaar
- Je wil voor (minimaal) een half jaar deel uitmaken van ons team.
Wat biedt de Bibliotheek?
- Een inspirerende en leerzame werkomgeving, een goed vrijwilligersbeleid en een vast contactpersoon.
- Een mooie faciliteitenregeling voor vrijwilligers, inclusief een gratis Bibliotheek abonnement.